Ośrodek z dietą dr Dąbrowskiej

Dieta owocowo - warzywna

Dieta owocowo warzywna

Ośrodek Ojca Pio w Radawie

Radawa

Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej

RehabilitacjaWykonujemy zabiegi rehabilitacyjne z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Zleca je lekarz pracujący w Ośrodku w zależności od wskazań. Wymagane jest ponadto okazanie dokumentacji medycznej od lekarza specjalisty odnośnie jednostki chorobowej.

 


W ramach pobytu oferujemy do  2 zabiegów dziennie, nieodpłatnie dla osób korzystających z pełnego (dwutygodniowego) turnusu.

Istnieje również możliwość odpłatnego skorzystania z zabiegów.

 

 

Poniżej przedstawiamy Państwu krótki opis poszczególnych zabiegów oraz ich wpływ na organizm.

 

MASAŻ KLASYCZNY- to zespół zabiegów manualnych, następujących po sobie działających na skórę oraz tkanki niżej położone (tj. mięśnie, stawy). Poprzez zmiany odruchowe działa także na układ krążenia, wewnątrzwydzielniczy, nerwowy i oddechowy. Masaż ten leczy nie tylko objawy, ale również przyczyny schorzeń uk ładu mięśniowo-stawowego m.in. bóle pleców, stawów, dyskopatię.

 

MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI-  jego podstawę stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza.

Masaż bańkami chińskimi ujędrnia i wygładza skórę. Redukuje cellulit, ponieważ jest to masaż próżniowy, który obecnie uznawany jest za najlepszą metodę usuwania cellulitu. Działa leczniczo także na schorzenia stawów, bólów mięśniowych oraz wszelkich infekcji czy stanów zapalnych. Poprawia cyrkulację krwi i limfy. Krótkotrwały masaż bańką przynosi rozluźnienie mięśni i relaks całego organizmu. Poza tym podnosi siły odpornościowe organizmu.

 

AQUAVIBRON - jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego .


PRĄDY DIADYNAMICZNE (wg BERNARDA) - działają przeciwbólowo,przeciwzapalnie,zmniejszają napięcie mięśni.


PRĄDY INTERFERENCYJNE (wg NEMECKA) - to zabieg fizykoterapeutyczny - elektroleczniczy o bardzo dużej skuteczności przeciwbólowej i przeciwzapalnej.


JONOFOREZA - łączy w sobie działanie prądu stałego z działaniem naniesionego na powierzchnię skóry preparatu (leku). Polega więc na wprowadzeniu przez skórę jonów substancji leczniczych z wykorzystaniem prądu stałego. Działanie:

-miejscowe znieczulenie

 -uśmierzenie bólu neurogennego

 -miejscowe działanie przeciwzapalne

 -rozmiękczenie blizn


LASEROTERAPIA-leczenie niskoenergetycznym laserem biostymulacyjnym jest nowoczesną metodą fizykalną polegającą na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu ludzkiego energii w postaci światła. Działanie:

- przeciwbólowe

 - przeciwzapalne

 - przeciwbakteryjne

 -regenerujące dla komórek i naczyń krwionośnych

 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA - czyli leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temp. skóry i tkanek okolicy poddanej zabiegowi .Krioterapia działa głównie przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przekrwiennie.


MAGNETOTERAPIA- to nowoczesna metoda fizykalna stosowana w leczeniu, rehabilitacji i odnowie biologicznej.Działanie:

- przyspiesza resorpcję krwiaków i obrzęków pourazowych

- uśmierza ból

 -hamuje zmiany degeneracyjne w stawach

 -polepsza metabolizm tkanki nerwowej

 -zmniejsza napięcie naczyń mózgowych

 -pobudza reaktywność immunologiczną

 -zapobiega stanom zapalnym


ULTRADŹWIĘKI - to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego. Drgania są generowane przez przetwornik ultradźwiękowy. Do terapii stosujemy fale ciągłe lub impulsowe emitowane w określonym czasie, o odpowiedniej mocy. Działanie:

- przeciwbólowe

 -zmniejszenie napięcia mięśni

 -rozszerzenie naczyń krwionośnych

- powstawanie związków aktywnych biologicznie

 -hamowanie procesów zapalnych


LAMPA BIOPTRON-terapia światłem spolaryzowanym. Stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy systemu obronnego organizmu człowieka.


LAMPA SOLLUX to naświetlanie promieniami podczerwonymi. Działanie:

-rozszerzenie naczyń włosowatych

-zwiększenie przepływu krwi tętniczej przez tkanki

-zmniejszenie napięcia mięśni

-podwyższenie progu odczuwania bólu

-wzmożenie przemiany materii

 

Zabiegi wykonywane są przez dyplomowanych fizjoterapeutów przy użyciu nowoczesnych sprzętów.

Strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie,
zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z ustawieniami swojej przeglądarki internetowej aby zarządzać plikami