Ośrodek z dietą dr Dąbrowskiej

Dieta owocowo - warzywna

Dieta owocowo warzywna

Ośrodek Ojca Pio w Radawie

Radawa

Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej

RehabilitacjaWykonujemy zabiegi rehabilitacyjne z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Zleca je lekarz pracujący w Ośrodku w zależności od wskazań. Wymagane jest ponadto okazanie dokumentacji medycznej od lekarza specjalisty odnośnie jednostki chorobowej.

 


W ramach pobytu oferujemy do  2 zabiegów dziennie, nieodpłatnie dla osób korzystających z pełnego (dwutygodniowego) turnusu.

Istnieje również możliwość odpłatnego skorzystania z zabiegów.

 

 

Poniżej przedstawiamy Państwu krótki opis poszczególnych zabiegów oraz ich wpływ na organizm.

 

MASAŻ KLASYCZNY- to zespół zabiegów manualnych, następujących po sobie działających na skórę oraz tkanki niżej położone (tj. mięśnie, stawy). Poprzez zmiany odruchowe działa także na układ krążenia, wewnątrzwydzielniczy, nerwowy i oddechowy. Masaż ten leczy nie tylko objawy, ale również przyczyny schorzeń uk ładu mięśniowo-stawowego m.in. bóle pleców, stawów, dyskopatię.

 


AQUAVIBRON - jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego .


PRĄDY DIADYNAMICZNE (wg BERNARDA) - działają przeciwbólowo,przeciwzapalnie,zmniejszają napięcie mięśni.


PRĄDY INTERFERENCYJNE (wg NEMECKA) - to zabieg fizykoterapeutyczny - elektroleczniczy o bardzo dużej skuteczności przeciwbólowej i przeciwzapalnej.


JONOFOREZA - łączy w sobie działanie prądu stałego z działaniem naniesionego na powierzchnię skóry preparatu (leku). Polega więc na wprowadzeniu przez skórę jonów substancji leczniczych z wykorzystaniem prądu stałego. Działanie:

-miejscowe znieczulenie

 -uśmierzenie bólu neurogennego

 -miejscowe działanie przeciwzapalne

 -rozmiękczenie blizn


LASEROTERAPIA-leczenie niskoenergetycznym laserem biostymulacyjnym jest nowoczesną metodą fizykalną polegającą na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu ludzkiego energii w postaci światła. Działanie:

- przeciwbólowe

 - przeciwzapalne

 - przeciwbakteryjne

 -regenerujące dla komórek i naczyń krwionośnych

 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA - czyli leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temp. skóry i tkanek okolicy poddanej zabiegowi .Krioterapia działa głównie przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przekrwiennie.


MAGNETOTERAPIA- to nowoczesna metoda fizykalna stosowana w leczeniu, rehabilitacji i odnowie biologicznej.Działanie:

- przyspiesza resorpcję krwiaków i obrzęków pourazowych

- uśmierza ból

 -hamuje zmiany degeneracyjne w stawach

 -polepsza metabolizm tkanki nerwowej

 -zmniejsza napięcie naczyń mózgowych

 -pobudza reaktywność immunologiczną

 -zapobiega stanom zapalnym


ULTRADŹWIĘKI - to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego. Drgania są generowane przez przetwornik ultradźwiękowy. Do terapii stosujemy fale ciągłe lub impulsowe emitowane w określonym czasie, o odpowiedniej mocy. Działanie:

- przeciwbólowe

 -zmniejszenie napięcia mięśni

 -rozszerzenie naczyń krwionośnych

- powstawanie związków aktywnych biologicznie

 -hamowanie procesów zapalnych


LAMPA BIOPTRON-terapia światłem spolaryzowanym. Stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy systemu obronnego organizmu człowieka.


LAMPA SOLLUX to naświetlanie promieniami podczerwonymi. Działanie:

-rozszerzenie naczyń włosowatych

-zwiększenie przepływu krwi tętniczej przez tkanki

-zmniejszenie napięcia mięśni

-podwyższenie progu odczuwania bólu

-wzmożenie przemiany materii

 

Zabiegi wykonywane są przez dyplomowanych fizjoterapeutów przy użyciu nowoczesnych sprzętów.

Strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie,
zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z ustawieniami swojej przeglądarki internetowej aby zarządzać plikami